Amber Beverage Group plánuje investovat 40 milionů eur do nového závodu v Pobaltí

Datum: 9. 6. 2022    Průmyslový obor: Potravinářský průmysl;     Teritoriální zaměření:  Litva Litva, Lotyšsko Lotyšsko, Estonsko Estonsko

Významný producent alkoholických nápojů plánuje výstavbu nového závodu v některém státě Pobaltí.

Globální společnost zabývající se výrobou a distribucí alkoholu Amber Beverage Group uvažuje o zřízení nového, moderního závodu na výrobu nápojů v Pobaltí. Investice se odhaduje přibližně na 40 milionů eur. Vedení skupiny se plánuje sejít s investičními a rozvojovými institucemi pobaltských států a vyhodnotit nejlepší návrhy další spolupráce.

Díky plánované a pečlivě přizpůsobené strategii rozvoje jsme i v posledních letech, kdy světem otřásala řada nečekaných krizí, rostli. Bez ohledu na to, jak silný je náš stávající závod v Lotyšsku, který vyrábí několik našich globálních značek, odhady ukazují, že v nadcházejících letech dosáhneme maximální výrobní kapacity, a to díky očekávanému globálnímu růstu našich značek. Věříme, že výběr správného místa je zásadní, protože to ovlivní výrobu v nadcházejících desetiletích,“ uvedla generální ředitelka Amber Beverage Group Jekaterina Stuģe.

V posledních letech byla Amber Beverage Group aktivní mimo pobaltský region, ale vzhledem k historickým kořenům skupiny je Pobaltí primární volbou pro nový závod. Při plánování našich investic chceme vytvořit moderní výrobní základnu splňující standardy udržitelného rozvoje, která zdvojnásobí naši výrobní kapacitu a podpoří dlouhodobý ekonomický rozvoj,“ dodal člen představenstva Amber Beverage Group odpovědný za udržitelnost Arturs Evarts.

Koncern vlastní několik firem působících v pobaltských státech. Mezi její nejznámější společnosti v Lotyšsku patří výrobce alkoholických nápojů Amber Latvijas balzams, dále síť prodejen Latvijas balzams veikali nebo přední distributor alkoholických nápojů Amber Distribution Latvia a další.

V Litvě společnost zastupuje firma Amber Distribution Lithuania, která také dohlíží na provoz nápojové sítě Bravo Alco. Společnost působí také v Estonsku prostřednictvím dvou subjektů: společnosti na výrobu alkoholických nápojů Amber Production Remedia a společností pro distribuci nápojů Amber Distribution Estonia.

Amber Beverage Group je rychle rostoucí společnost vyrábějící a distribuující alkoholické nápoje po celém světě. Společnost se vyvinula z původního výrobního podniku založeného v roce 1900 v globálního hráče s více než 2000 zaměstnanci.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Lotyšsko s působností pro celé Pobaltí.
Zdroj: Dienas Bizness