Australský výrobce naslouchátek Cochlear rekordně navýšil profit o 18 procent

Datum: 19. 8. 2022    Průmyslový obor: Zdravotnická technika;     Teritoriální zaměření:  Nový Zéland Nový Zéland, Austrálie Austrálie

Prodeje společnosti překonaly čísla z období před kovidem. Ve Spojených Státech jsou dokonce o 20 procent vyšší.

Společnost Cochlear dosáhla za minulé účetní období rekordního obratu, a sice 1,64 miliardy australských dolarů. Za úspěchem stojí silná poptávka nejen po naslouchacích implantátech, ale i softwarových upgradech pro zpracování zvuku. Čísla tak dokonce překonala prodeje z období před kovidem. Prodeje ve Spojených Státech jsou dokonce o 20 procent vyšší než před ním.

Společnost tak navýšila svůj profit o 18 procent na 277 miliónů australských dolarů. Počet prodaných kusů vzrostl o pět procent na 38 182 prodaných zařízení.

Firma Cochlear byla založena v roce 1981 australským profesorem Graeme Clark, jehož otec se potýkal s nedoslýchavostí. V tom samém roce, za účasti australské firmy Nucleus Group vlastněné investorem Paulem Trainorem a spolupráce s University of Melbourne i podpory vlády, společnost vyvinula první multi kanálový cochlear implantát Nucleus 22.

Cochlear sídlí v australském Sydney. Vyrábějící naslouchací implantáty, Jejich řešení pro neslyšící je dostupné ve více než 180 zemí.

Zdroj: https://www.businessnewsaustralia.com
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie