České firmy z energetiky a ochrany životního prostředí se představily v Srbsku

Datum: 11. 10. 2022    Průmyslový obor: Energetika; Voda, odpady a životní prostředí;     Teritoriální zaměření:  Srbsko Srbsko

Česká delegace tvořila nejpočetnější zahraniční zastoupení na mezinárodním veletrhu EcoFair 2022 v srbském Bělehradě. Na něm se odborné veřejnosti a obchodním partnerům prezentovala řešení pro energetiku a ochranu životního prostředí.

Zahraniční kancelář CzechTrade Srbsko zorganizovala po pandemií způsobené odmlce veletržní účast pro české zájemce na specializovaném veletrhu EcoFair 2022, který do Bělehradu tradičně přivedl odbornou veřejnost z energetiky a ochrany životního prostředí v zemích Západního Balkánu. 

Na společné expozici pod patronací CzechTrade se úspěšně prezentovali zástupci firem ZVVZ GROUP, Wombat a Apator Metra. Tyto české firmy dlouhodobě působí v oborech čištění odpadních plynů, odsiřování a výroby ventilátorů; čištění a sanace kanalizačních, plynových a vodovodních sítí a dále výroby měřicí a regulační techniky včetně komponent s rádiovým odečtem.

Kromě zástupců českého průmyslu, kteří tvořili nejpočetnější zahraniční účast z jedné země, se na veletrhu představily firmy z dalších 19 zemí a na 89 subjektů ze samotného Srbska. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Srbsko.