Čína v regionu Pudong rozvíjí sektor civilního letectví

Datum: 7. 12. 2022    Průmyslový obor: Letecký průmysl;     Teritoriální zaměření:  Čína Čína

První čínsky vyvinuté dopravní letadlo C919 obdrželo typový certifikát v září od Úřadu civilního letectví Číny. Očekává se, že bude dodáno do konce tohoto roku a brzy poté uvedeno do komerčního provozu. Jde o příklad rozvoje průmyslu civilního letectví v Pudong New Area v Šanghaji v posledních letech.

Hodnota odvětví civilního letectví v regionu v roce 2020 poprvé přesáhla 10 miliard juanů (1,4 miliardy dolarů) a loni dosáhla 11,12 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 12,8 procenta.

V roce 2008 byla v Šanghaji založena společnost Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC), která je rovněž výrobcem letounu C919. V Pudongu bylo spuštěno výzkumné a vývojové centrum společnosti, centrum finální montáže a centrum zkušebních letů. To vše vneslo silný impuls do rozvoje průmyslu civilního letectví v oblasti Pudongu. Řada výrobních podniků v leteckém průmyslu investovala do Pudongu a mnoho výzkumných ústavů založilo  své pobočky v této oblasti, jako jsou Aircraft Strength Research Institute Shanghai Branch nebo AECC Commercial Aircraft Engine, která zde zřídila průmyslový park. Tyto přední podniky poskytly Pudongu nejlepší zdroje a podmínky pro rozvoj průmyslu civilního letectví v Šanghaji a oblasti delty řeky Yangtze. 

Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade v Číně (Šanghaj). 

Zdroj: China Daily