COVID-19: Ve Vietnamu budou rozhodující následující dva týdny

Datum: 23. 3. 2020    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Vietnam Vietnam

Premiér Nguyen Xuan Phuc uvedl, že následujících 10-15 dní rozhodne o tom, jak se Vietnam vypořádá se současnou pandemií COVID-19.

Vrchní představitel vlády na pondělní schůzi o kontrole a prevenci COVID-19 zdůraznil, že během posledních 17 dní došlo k rapidnímu nárůstu nakažených případů ve Vietnamu. K pondělní 19. hodině je evidováno 122 potvrzených případů a v následujících dnech dojde k dalšímu nárůstu, neboť se očekává příval příchozích letů, včetně těch ze silně zasažených oblastí.
Vzhledem k této situaci vyzvala vláda všechny orgány a úřady, aby přikročily ke striktnějším způsobům zabraňujícím dalšímu možnému rozšíření. Vláda vyzvala ke spolupráci v boji všechny občany a domácnosti.
Premiér navrhl uzavření všech nepotřebných služeb a zařízení včetně maximálního snížení hromadných akcí. Dále pověřil lokální úřady, aby prohledaly všechny domácnosti a dohledaly osoby, které do Vietnamu vstoupily od 8. března a které musí podstoupit karanténu nebo léčbu.
To samé se týká osob, které s nimi přišly v poslední době do kontaktu. Dále upozornil, že ti, co se neřídili karanténou nebo falešně vyplnili své zdravotní prohlášení, budou penalizováni nebo dokonce podstoupeni trestnímu stíhání. Z celkových případů bylo již 17 vyléčeno. Dle Ministerstva zdravotnictví se mezi aktuálními pacienty nacházejí občané UK, Německa, Francie, USA, Lotyšska, České republiky a Irska.

Zdroj: http://chinhphu.vn
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Ho Či Minově Městě