Doosan zakládá novou vodíkovou R&D společnost Doosan H2 Innovation

Datum: 3. 10. 2021    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Korejská republika Korejská republika

K vývoji vodíkových technologií se přidává další konglomerát.

Společnost Doosan Group založila novou společnost Doosan H2 Innovation, aby konsolidovala úsilí skupiny o výzkum a vývoj vodíku, který je v současné době rozptýlen mezi různé pobočky. Podle jihokorejského konglomerátu převezme nová společnost ústřední roli ve vývoji palivových článků na tuhé oxidy neboli SOFC.

SOFC jsou palivové články třetí generace, které mohou nabídnout delší životnost a vyšší účinnost než konvenční modely. SOFC mají také konkurenční výhodu v ceně, protože k výrobě elektřiny používají nikl jako katalyzátor namísto platiny.

Doosan H2 Innovation bude vyvíjet SOFC na základě klíčových technologií Doosan Fuel Cell America v palivových článcích s kyselinou fosforečnou neboli PAFC. "Slouží jako most mezi Doosan Fuel Cell America a Doosan Fuel Cell v Koreji. Doosan H2 Innovation umožní skupině učinit rychlá investiční rozhodnutí v počátečních fázích projektů výzkumu a vývoje," uvedl představitel skupiny.

Zatímco Doosan H2 Innovation vede výzkum a vývoj, Doosan Fuel Cell bude mít na starosti výrobu a prodej SOFC. Doosan Fuel Cell má od roku 2024 zřídit výrobní linku SOFC.

Zdroj: The Korean Herald
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.