Egypt očekává, že do konce roku 2021 dosáhne úrovně 40 % počtu turistů před pandemií

Datum: 29. 4. 2021    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Egypt Egypt

Egypt předpokládá v roce 2021 příjezd 40% turistů ve srovnání z rokem 2019. Očekává hlavně masový návrat ruských turistů.

Všechny zúčastněné strany v oblasti cestovního ruchu čekají na datum, kdy budou úplně obnoveny přímé lety z Ruska do egyptských letovisek u Rudého moře po pětiletém pozastavení. Celkový počet turistů, kteří by měli navštívit Egypt do konce roku 2021 by mohl dosáhnout pěti až šesti milionů, což představuje 40 procent z celkového počtu turistů, kteří navštívili Egypt v roce 2019 před pandemií.

Tyto odhady přicházejí v návaznosti na nedávné oznámení o obnovení přímých letů z Ruska do egyptských letovisek Rudého moře, uvedl Mohamed Kaoud, šéf Výboru pro cestovní ruch a letectví Egyptské asociace mladých podnikatelů (EJB). Dodal, že toto rozhodnutí přišlo v důsledku bezpečnostních opatření přijatých egyptskou vládou s cílem zvýšit bezpečnost turistů. Zdůraznil, že rozhodnutí vrátit ruské turisty do egyptských letovisek Rudého moře má pozitivní dopad navzdory přetrvávajícím potížím způsobeným pandemií COVID-19, vzhledem k tomu, že ruský trh je pro egyptské odvětví cestovního ruchu nejdůležitější.

Rusové tvořili 30 procent celkového počtu turistů v letoviscích u Rudého moře a Šarm aš-Šajchu, Také rozhodnutí vlády očkovat přednostně pracovníky v odvětví cestovního ruchu v Šarm aš-Šajchu a Hurghadě má příznivý vliv na přilákání většího počtu turistů ze zahraničí, uvedl Kaoud. Ocenil také rozhodnutí ministra cestovního ruchu stanovit minimální cenu ubytování ve 4hvězdičkových a 5hvězdičkových hotelech od listopadu 2021.

Zdroj: Al Ahram Online
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Káhiře