ExpoCAMACOL. Nejvyznamnější veletrh stavebního sektoru v Kolumbii

Datum: 21. 6. 2022    Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření:  Kolumbie Kolumbie

Po dlouhé odmlce kvůli pandemii se letos v srpnu koná 24. ročník významného stavebního veletrhu ExpoCAMACOL v kolumbijském Medellínu.

Tradice pořádání veletrhu ExpoCAMACOL vznikla už v roce 1957 jako iniciativa skupiny kolumbijských průmyslníků a obchodníků, kteří se sešli na prvním národním sjezdu stavitelů. V průběhu doby si mezinárodní výstava vybudovala pověst jednoho z nejdůležitějších veletrhů v Latinské Americe pro stavební sektor, který se pořádá každé dva roky v Medellínu. Tato metropole je hlavním městem departamentu Antioquia a zároveň druhým největším městem Kolumbie z hlediska hospodářského a politického významu. Je to dynamické centrum obchodu, průmyslu a technologií s vynikající polohou a mezinárodní projekcí. Jeho architektura, urbanismus a kontinuita sociálního a ekonomického rozvoje ho proměnily ve město s konkurenceschopnou infrastrukturou a nejvyšší úrovní kvality života v zemi. Zároveň se Medellín stal centrem tzv. čtvrté průmyslové revoluce v Kolumbii.

Vzhledem k dobrému vývoji pandemie a prakticky nulovým restrikcím se očekává návrat k normálu a vysoká návštěvnost ze strany odborné veřejnosti. Informace přímo od veletržní správy hovoří o vysokém zájmu firem a obsazenosti plochy jednotlivých pavilonů. ExpoCAMACOL má vysoké ambice letošním ročníkem se přiblížit předpandemickému stavu v roce 2018. Tehdy se účastnilo 417 vystavovatelů z 20 zemí, veletrh navštívilo přes 55 tisíc lidí v průběhu 4 dní, celkem 1420 z nich bylo zahraničních z 48 destinací. Z celkového počtu návštěvníků to bylo 90 % z řad odborné veřejnosti a specialistů ze stavebního sektoru a 10 % běžná veřejnost.

Letošní ročník se bude pořádat již tradičně v pěti tematicky rozdělených pavilonech a na jedné otevřené ploše. V expozicích budou představeny nejnovější trendy, jako jsou stavební materiály, koupelnové doplňky, domácí spotřebiče, železárenské výrobky, prefabrikované domy, stavební stroje a těžká technika nebo třeba software pro stavební sektor. Brány ExpoCAMACOLU na výstavišti Plaza Mayor se otevřou v 24. srpna 2022. Veletrh potrvá do 27. srpna.

Dalším významným stavebním veletrhem v Kolumbii je Expoconstrucción y Expodiseňo pořádaný na výstavišti Corferias v Bogotě. Poslední ročník se uskutečnil na konci listopadu 2021 a je považován za první postcovidovou výstavu, která reaktivovala tradici mezinárodních veletrhů v Kolumbii. Součástí téměř 200 vystavovatelů byly i tři české firmy ze stavebního sektoru. Společnost Chuděj vyrábějící designové odtokové žlaby do koupelen, EG Europe zabývající se výrobou koupelnových doplňků a firma ZEBR vyrábějící stroje pro produkci interiérových a exteriérových žaluzií. O české výrobky byl velký zájem a firmy v průběhu veletrhu navázaly důležité kontakty s místními distributory a architekty.

Naše kancelář CzechTrade Kolumbie je připravena pomoci s realizací účasti českých firem na mezinárodním veletrhu ExpoCAMACOL. V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: expocamacol.com, portafolio.co, eltiempo.co