Guatemala plánuje na příští rok dva zásadní infrastrukturní projekty

Datum: 6. 12. 2022    Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření:  Guatemala Guatemala, Mexiko Mexiko

Guatemalská vláda schválila na příští rok zatím jeden z největších rozpočtů v historii země. Jen na infrastrukturní projekty vyčlenila 680 milionů dolarů.

Na všechny projekty, které jsou v budoucím roce plánovány, dohlíží ministerstvo dopravy. To má aktuálně pod sebou 1450 projektů v různých fázích. Stěžejními projekty pro příští rok jsou oprava a rozvoj silničních komunikací a dálnic, letišť a přístavů. 

Za nejvíce klíčové projekty, u nichž se očekává výrazný posun příští rok, se považuje rekonstrukce letiště San José a výstavba mostu Belize II. Letiště San José v současné době slouží pouze pro malý počet nákladních a charterových letů. Nový projekt počítá s jeho přestavbou, aby všechny nákladní lety mohly být přesměrovány z hlavního letiště La Aurora sem. Součástí projektu je také vybudování speciální ekonomické zóny pro přilákání nových investorů.

Druhý projekt má zajistit výstavbu mostu pro přístup do hlavního města Guatemala City ze severu. Má nejen zjednodušit vjezd, ale také propojit několik městských čtvrtí a zlepšit organizaci celé silniční dopravy ve městě. 

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: Bnamericas.com