Hyundai Motor a Kia zastaví všechny továrny v Koreji od 1. do 5. května

Datum: 29. 4. 2021    Průmyslový obor: Automobilový průmysl;     Teritoriální zaměření:  Korejská republika Korejská republika

Uzavírka z důvodu nedostatku automotive polovodičů přeruší výrobu nejnovějších modelů

Společnosti Hyundai Motor Co. a Kia Corp. pravděpodobně odstaví své domácí závody od 1. do 5. května kvůli nedostatku automobilových polovodičů. Obě společnosti projednávají plány odstávky se svými odborovými organizacemi a již informovaly dodavatele dílů o svém plánu odstávky.

Společnost Hyundai Motor Group údajně plánuje označit 3. květen za alternativní dovolenou, protože 1. květen (sobota) je svátek práce. Automobilka uzavře své závody až do 5. května (Den dětí) po formálním odstavení 4. května.

Vypnutí závodů Hyundai Motor a Kia nevyhnutelně způsobí přerušení výroby nejen jejich nejnovějších elektrických vozidel, jako jsou IONIQ 5 a EV6, ale populárních modelů, jako jsou K8 a Grandeur. Pokud jde o IONIQ 5, má Hyundai Mobis také potíže s výrobou hnacích motorů. Kvůli odstavení závodu společností Hyundai Motor a Kia budou pravděpodobně také jejich dodavatelé dílů nuceni úplně odstavit provoz.

Společnosti Hyundai Motor a Kia s vysokou pravděpodobností zopakují odstávky závodu i po 5. květnu. Dle insidera Hyundai a Kia připravují výrobní plány kvůli vážnému nedostatku čipů z týdne na týden. Nebude překvapení, pokud výroba náhle zastaví.

Zdroj: Business Korea
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Soul.