Instalací eRoušky chráníte svůj byznys

Datum: 8. 10. 2020    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Česká republika Česká republika

Chráním sebe, chráním tebe. Stáhněte si aplikaci eRouška a pomůžete zastavit šíření COVID-19. Aplikace umožňuje včas a anonymně upozornit uživatele na rizikové setkání s nakaženým.

K dnešnímu dni si tuto aplikaci nainstalovalo 465 tis. uživatelů a číslo postupně narůstá. Pamatujme, že eRouška bude o to efektivnější, čím více nás bude a tím lépe budeme schopni zvládat současnou situaci a chránit sebe i své blízké.

Aplikace maximálně chrání vaše soukromí, nezná vaše osobní údaje ani polohu.
Stáhněte si aplikaci zdarma ještě dnes. Zapojte se do boje proti koronaviru.

Jak eRouška chrání vás a vaše okolí?
eRouška je součástí systému Chytrá karanténa Ministerstva zdravotnictví ČR

Když jste nakaženého potkali
Když s eRouškou potkáte dalšího uživatele, u kterého se později prokáže onemocnění Covid-19, tak vám aplikace zobrazí anonymní upozornění na možné riziko nákazy koronavirem a doporučí vám další postup. Třeba jste jen delší dobu seděli u vedlejšího stolu v restauraci, ale vůbec se neznáte. Bez eRoušky by vás nebylo možné varovat.

Když se nakazíte vy
Pokud u vás test prokáže nákazu Covid-19, hygienik vám po telefonátu zašle v SMS unikátní kód, kterým umožníte odeslání svých anonymních identifikátorů (klíčů) do eRoušek ostatních uživatelů. V každé z nich algoritmus vyhodnotí, jestli vaše vzájemné setkání bylo rizikové. Pokud ano, zobrazí se jim varovná notifikace. Díky tomu je možné na riziko upozornit uživatele, které osobně neznáte, jen jste s nimi třeba jeli autobusem. A ti tak mohou chránit svou rodinu a okolí.
Nikdo se tedy z aplikace nedozví, od koho upozornění na nákazu přišlo. Prohlédněte si, jak eRouška funguje v přehledné infografice.

Jak se eRouška liší od jiných podobných aplikací?
eRouška používá technologii Bluetooth, kterou je vybavená většina chytrých mobilních zařízení v Česku. Díky tomu funguje i v budovách, podzemních parkovištích nebo v metru. Aplikace je navržená tak, aby nesbírala informace o vaší poloze (např. přes GPS). Pouze anonymně zjišťuje, se kterými dalšími uživateli aplikace jste přišli do bližšího kontaktu. Jako jediná v ČR může oficiálně používat Apple/Google protokol, který garantuje bezpečnost aplikace na platformách Android a iOS a snižuje spotřebu baterie.

Dozví se ostatní moji identitu, pokud onemocním?
Ne. V případě nákazy můžete ze svého zařízení s eRouškou odeslat ostatním uživatelům pouze anonymní identifikátory (klíče), které slouží k vyhodnocení možného rizikového kontaktu. Aplikace vás neidentifikuje a minimalizuje zpracování osobních údajů. Jediný, kdo může znát vaši totožnost, je pracovník hygienické stanice, který s vámi případně povede epidemiologický pohovor. I on je ovšem povinný dodržovat maximální diskrétnost a chránit vaše osobní údaje.

Jakou roli hraje moje jedna instalace? Změní se něco?
Čím více nás bude eRoušku používat, tím lepší vytvoříme síť, která nás bude vzájemně chránit a varovat před rizikem nákazy. Výhodou eRoušky je, že vás může co nejrychleji informovat, a pomoci tak ochránit vás, vaši rodinu i blízké.

Máte další otázky?
Zajímá vás, jak a na jakých telefonech eRouška funguje? Nebo jaká data eRoušce sdílíte? Navštivte https://erouska.cz/

Děkujeme vám, že chráníte nejen sebe, ale i své okolí.