Izrael hledá nové technologie pro stavebnictví

Datum: 10. 5. 2022    Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření:  Izrael Izrael

Izraelský úřad pro inovaci ohlásil nabídku grantů a pilotních programů pro společnosti, které se zabývají vývojem a výrobou nových technologií uplatnitelných ve stavebním sektoru.

Izraelský úřad pro inovaci (Israel Innovation Authority) ohlásil nabídku grantů a pilotních programů pro společnosti, které se zabývají vývojem a výrobou nových technologií uplatnitelných ve stavebním sektoru.

Ohlášení je pouze pro izraelské společnosti, nicméně z něj vyplývá dlouhodobá poptávka na izraelském trhu po inovativních a efektivních řešeních ve stavebnictví, které zažívá boom z důvodu mimořádně velké poptávky po bydlení. V izraelském stavebním průmyslu jsou poptávané zejména nové metody pro průmyslovou výrobu (jako jsou například formy prefabrikace), ekologické stavební materiály, automatizované a robotické systémy, které jsou schopny urychlit proces výstavby a snížit plýtvání materiálem.

V roce 2021 bylo v Izraeli zahájeno 63 000 staveb, z toho 48 % v Tel Avivu. Podle prezidenta asociace izraelského stavebního průmyslu (Israel Builders Association) je k uspokojení poptávky po bydlení třeba budovat 100 000 nových domů ročně.

Přestože se české společnosti nemohou přímo účastnit tohoto konkrétního tendru, jsou pro ně příležitosti v izraelském stavebnictví.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael.