Izrael je třetím nejlepším start-up ekosystémem na světě

Datum: 8. 7. 2020    Průmyslový obor: Software a ICT služby;     Teritoriální zaměření:  Izrael Izrael

Oblast Tel Avivu, hub izraelských inovací, je sedmé nejvýznamnější město pro start-upy na světě

Izrael byl v posledním vydání globálního indexu ekostytémů výzkumného centra StartupBlink označen jako třetí nejlepší startupový ekosystémem na světě.
Společnost StartupBlink vyhodnocuje a porovnává inovační ekosystémy ve 100 zemích a 1000 městech po celém světě podle množství a kvality začínajících a podpůrných organizací a podle faktorů souvisejících s jejich podnikatelským prostředím, včetně snadnosti podnikání a investic.
Izrael se v žebříčku 2020 vyšvihnul ze čtvrtého na třetí místo a předběhl Kanadu. V čele indexu jsou Spojené státy a Velká Británie.
Oblast Tel Avivu, která je známá jako středisko izraelských inovací, byla zařazena jako sedmé vedoucí město pro start-upy po celém světě a po nedávném vzestupu Pekingu klesla o jedno místo v porovnání s rokem 2019.
Jeruzalém stoupnul o tři místa a byl označen jako 55. nejvýznamnějším světovým městem start-upů. Mezi top 200 měst globálních startupových ekosystémů patří také Haifa, která poskočila o 35 míst a je na 143. místě, a Beersheva, která propadla o 19 míst a je aktuálně na 199. místě.
Je obdivuhodné, že takto relativně malá země má tak významný dopad na globální startupový ekosystém. Tři lídři zůstávají v žebříčku 2020 beze změny: oblast San Francisca, New York a Londýn. Následují je Boston a Los Angeles.

Zdroj: https://www.jpost.com/international/israel-named-worlds-third-best-start-up-ecosystem-in-global-report-630594
Připravil tým CzechTrade/CzechInvest Izrael