Jen polovina rakouských MSP plánuje investovat do digitalizace

Datum: 13. 6. 2022    Průmyslový obor: Software a ICT služby;     Teritoriální zaměření:  Rakousko Rakousko

Firmy, které investice do digitalizace plánují, se chtějí zaměřit hlavně na cloud computing, datovou analytiku a AI. Hlavním problémem je nedostatek IT specialistů a vysoké finanční náklady spojené s digitalizací.

Až 49 % rakouských firem se nechystá v příštích dvou letech investovat do digitálních technologií. Zjistila ve výzkumu společnost EY. Podniky, které digitalizaci plánují, se chtějí zaměřit hlavně na investice do cloud computingu (16 %), datové analytiky (12 %) a umělé inteligence (10 %). 

Podle Axela Preisse, ředitele podnikového poradenství ve společnosti EY Rakousko, má 83 % firem problém najít vhodné specialisty v oboru. To má negativní dopad i na plánované digitalizační projekty, které kvůli nedostatku pracovní síly postupují pomalu či vůbec. Tento problém je v současnosti nejcitelnější především ve spolkových zemích Horní Rakousko, Tyrolsko a Voralbersko. Vysoké náklady spojené s digitalizací a omezené finanční zdroje podniků jsou pak dalším faktorem, který brání rychlejšímu zavádění nových technologií.

Výzkum probíhal na vzorku 600 rakouských firem, jejichž počet zaměstnanců se pohyboval v rozmezí 30 až 2000.

Zdroj: Brutkasten.com
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.