Jihokorejská SK Innovation předvede na CES nové baterie i pokročilé technologie recyklace plastů

Datum: 22. 12. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Korejská republika Korejská republika

Nová baterie SF byla vybrána za nejlepší inovaci na poli embedded technologies.

Společnost SK Innovation uvedla, že v lednu na americkém technologickém veletrhu představí produkty a technologie spojené s ekologickými inovacemi v oblasti sekundárních baterií, recyklace plastového odpadu a dalších pokročilých komponent.

Energetická jednotka jihokorejské SK Group je mezi osmi přidruženými společnostmi SK, které se zúčastní Consumer Electronics Show (CES), významné mezinárodní akce spotřební elektroniky, která se bude konat v Las Vegas od 5. do 8. ledna.

Výrobce baterií SK On představí baterii SF (Super Fast Battery) s vysokým obsahem niklu oficiálně pojmenovanou E556, používanou v elektrických vozidlech.

Baterie SF s obsahem niklu 83 procent dokáže ujet přes 400 kilometrů na jedno nabití a nabízí velmi rychlé nabíjení – 80 procent dobití za 18 minut. Průměrně to bývá 20 až 30 minut. Baterie SF se používá v Hyundai IONIQ 5 a Kia EV6.Solid Power, výrobce polovodičových baterií se sídlem v Coloradu, podporovaný SK Innovation, se připojí k jihokorejskému investorovi, aby představil svůj testovací produkt.

SK IE Technology (SKIET), která vyrábí elektronické materiály, vystaví flexibilní krycí okno, materiál určený k nahrazení skla na ohebných displejích používaných u skládacích a rolovacích elektrických zařízení a vozidel.SKIET také předvede oddělovač lithium-iontových baterií, klíčovou součást baterií pro elektromobily.

SK Geocentric, chemická jednotka, která se zaměřuje na recyklaci plastového odpadu, představí jednosměrnou pásku (UD pásku), vysoce funkční kompozitní materiál vyrobený z termoplastické pryskyřice nasycené vlákny. Je považován za alternativu pro automobilové komponenty pro svou nízkou hmotnost a pevnost.SK Geocentric se dále pochlubí výstavbou velkého klastru pro recyklaci plastů v Jižní Koreji v rámci přechodu na zelenou energii, kde bude umístěn závod na následné zpracování pyrolýzního oleje.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea, Soul.
Zdroj: Yonhap News