Jihokorejské večerky zavádějí novou služby. Drony budou doručovat zboží do rekreačních oblastí

Datum: 25. 7. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Korejská republika Korejská republika

Expresní doprava nabývá nové dimenze.

Jihokorejské obchodní řetězce oznámily, že plánují zavést omezené doručovací služby dronů ve vybraných obchodech v rekreačních destinacích. Reagují tak na rostoucí konkurenci v poskytování rychlejších dodávek. 

BGF Retail, provozovatel obchodů se smíšeným zbožím CU, uvedl, že už v srpnu začne nabízet dodávky dronů ze svého obchodu ve východním Yeongwol v provincii Gangwon.

Doručování drony bude k dispozici pouze v pátek a sobotu a zákazníkům, kteří využívají vyhrazený nedaleký kemp. Produkty budou doručeny do 10 minut po nákupu ve speciálně navržené aplikaci.

Síť obchodů 7-Eleven také uvedla, že brzy otevře obchod se stanicí dronů v Gapyeongu v provincii Gyeonggi. Dodávky budou zpočátku omezeny na zákazníky využívající nedaleké ubytovací zařízení.

V případě GS25, druhého největšího obchodního řetězce v Jižní Koreji. Jeho provozovatel GS Retail neplánuje v blízké budoucnosti komercializovat dodávky dronů kvůli bezpečnostním problémům a předpisům.

Letos v červnu jihokorejská vláda oznámila, že plánuje zmírnit předpisy související s používáním dronů a úpravu zákonů, aby poskytla prostor pro komerční dodávky dronů.

„Na podporu komercializace dronů je nezbytná legislativa, protože existuje mnoho nevyřešených problémů souvisejících s bezpečností a soukromím,“ řekl představitel z legislativní sekce pro obchody se smíšeným zbožím.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News