Kanada podpoří dalších 15 AI projektů 117 miliony dolarů

Datum: 8. 3. 2023    Průmyslový obor: Elektronika a elektrotechnika; Ostatní; Software a ICT služby;     Teritoriální zaměření:  Kanada Kanada

Kanadský inovační cluster SCALE AI investoval od roku 2019 více než 500 milionů kanadských dolarů do firem na kanadském trhu.

Kanadský ministr inovace, vědy a průmyslu François-Philippe Champagne 14. února oznámil zatím největší vlnu investic do projektů aplikujících AI do průmyslu. Podpora dosáhne 117 milionů kanadských dolarů. Podpořené projekty pochází z odvětví výroby, retailu, zemědělství a vývoje inovativních řešení využívajících umělou inteligenci (AI) pro podniky.

SCALE AI je kanadský inovační cluster. Financují ho federální vláda a privátní investoři. Zaměřuje se na podporu zavedení AI v nejrůznějších průmyslových odvětvích v Kanadě. Cluster od svého vzniku v roce 2019 podpořil bezmála 90 průmyslových projektů s celkovými investicemi přesahujícími půl miliardy kanadských dolarů. Zhruba 62 procent investic pochází od soukromých průmyslových subjektů.

Velké i malé kanadské společnosti čím dál více závisí na AI, aby obstáli v mezinárodní konkurenci. Firmy podpořené SCALE AI si udrží stoprocentní duševní vlastnictví svých produktů v oblasti aplikace AI. Právě SCALE AI by měl napomoci Kanadě v dosažení pozice světového lídra v aplikaci AI.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing.