Kanada stvrdila smlouvu o výrobě první vakcíny proti covid-19 na svém území

Datum: 10. 2. 2021    Průmyslový obor: Farmaceutický průmysl;     Teritoriální zaměření:  Kanada Kanada, Spojené státy americké Spojené státy americké

Kanada odsouhlasila výrobu vakcíny proti covid-19 americké společnosti Novavax Inc ve vládním zařízení ve městě Montreal.

V úterý 2. února 2021 kanadský premiér Justin Trudeau podepsal první dohodu, která povolí výrobu zahraniční vakcíny v Kanadě. Jedná se tedy, z pohledu Kanady, o strategické zajištění stabilní dodávky vakcíny proti covid-19.

Trudeau oznámil, že tato vakcína od firmy Novavax Inc, která stále čeká na schválení od kanadského Ministerstva zdravotnictví, bude vyráběna v novém vládním zařízení ve městě Montreal, jehož stavba má být letos dokončena. Kanada si z této produkce rezervovala odběr 52 milionů dávek vakcíny. Podle klinických testů by vakcína americké společnosti Novavax Inc měla mít účinnost 89 procent. 

V současné době v Kanadě probíhá schvalovací řízení i pro další dvě vakcíny proti covid-19 od firmy Johnson & Johnson a AstraZeneca PLC. Kanadská očkovací kampaň, která v tuto dobu stojí na vakcínách od Pfizer Inc/BioNTech SE a Moderna Inc, čelí dočasným překážkám na straně dodávky. Velké kanadské provincie proto volají po přísnějším jednáním se společnostmi nabízejícími dodávky těchto vakcín.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Reuters