Kanadský investor chce v Peru vyrábět konopí pro léčebné účely

Datum: 11. 9. 2020    Průmyslový obor: Zemědělství a lesnictví; Zdravotnická technika; Voda, odpady a životní prostředí; Služby;     Teritoriální zaměření:  Peru Peru

Kanadská farmaceutická společnost Greenspot Biomedical chce na jihu Peru vybudovat laboratoř pro výrobu medicinální marihuany. Na zahájení procesu alokuje 15 milionů dolarů a první dávka konopného oleje určená pro export by měla být k dispozici příští rok.

Výrobna s vlastním skleníkem pro pěstování marihuany by měla stát na ploše 22 hektarů ve městě Pisco, v jižním regionu Ica. Z Peru plánuje Greenspot zásobovat severoamerický, evropský a latinskoamerický trh a v první fázi se chce soustředit hlavně na konopí v podobě destilovaného oleje, krystalizovaných produktů a emulzí. Dle vývoje v peruánské legislativě společnost nevylučuje pozdější orientaci na tendenční produkty jako nealko nápoje nebo pivo s obsahem CBD. Stejně tak doufají i v možnost zásobovat místní trh.

Podle peruánských norem jsou v tuto chvíli oprávněny pěstovat marihuanu pouze laboratoře, univerzity a státní instituce. Greenspot, který vybuduje vlastní laboratoř, tak bude první firmou s licencí pro výrobu konopí v Peru. Do dnešního data má v Peru povolení dovážet a prodávat marihuanu a její deriváty pro medicinální a terapeutické účely pouze 20 subjektů.

Zdroj: https://gestion.pe/economia/empresas/greenspot-planea-construir-laboratorio-en-pisco-para-producir-cannabis-medicinal-noticia/?ref=gesr
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Limě.