Kanceláře CzechTrade Chile, Brazílie a Peru jsou na Moravě. Firmám představují novinky z Latinské Ameriky

Datum: 22. 9. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Chile Chile, Kolumbie Kolumbie, Brazílie Brazílie, Mexiko Mexiko, Peru Peru

Ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade z Latinské Ameriky podnikli v polovině září týdenní roadshow po severní Moravě a Zlínském kraji. Podnikatele seznámili s exportním potenciálem do Brazílie, Chile a Peru.

Ředitelé tří zahraničních kanceláří CzechTrade jsou na Moravě, kde podnikatelům přibližují možnosti vývozu do Brazílie, Chile a Peru. Konala se exportní konference i návštěvy konkrétních firem.

V úterý 20. září se za podpory regionální pobočky CzechInvest v Moravskoslezském inovačním centru uskutečnila exportní konferenci. Ředitelé poboček ze Sao Paula, Santiaga de Chile a Limy zástupcům firem představili dlouhodobé obchodní příležitosti a výzvy, kterým aktuálně jednotlivé země čelí. 

Mezi posluchači byly jak firmy, které do Latinské Ameriky již vyvážejí, které se zajímaly primárně o aktuální dění na trhu, tak i ty firmy, které naopak vývoz do regionu teprve zvažují a chtěly se informovat o příležitostech a specifikách exportu. Následně se podnikatelé radili o možnostech vývozu do Latinské Ameriky s asistencí od CzechTrade. Virtuálně byli na konferenci k dispozici také ředitelé zahraničních kanceláří Kolumbie a Mexiko. 

V případě, že uvažujete o vývozu na tyto daleké, avšak perspektivní, trhy, nebo potřebujete poradit s právním či obchodním aspektem exportu, neváhejte se obrátit na zástupce příslušných kanceláří CzechTrade

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.