Kazašský závod v regionu Karaganda začal vyrábět pneumatiky

Datum: 22. 12. 2022    Průmyslový obor: Automobilový průmysl;     Teritoriální zaměření:  Kazachstán Kazachstán

Podnik ročně vyrobí 3,5 milionu pneumatik pro osobní a nákladní automobily.

V regionu Karaganda zahájili výrobu pneumatik v závodě v Saranu. Jde o první kazašský podnik na výrobu pneumatik, který pokryje potřeby automobilového průmyslu i automobilových nadšenců.

Slavnostní akce se zúčastnili prezident Tatarstánu Rustam Minnikhanov, místopředseda vlády Republiky Kazachstán Roman Sklyar a šéfové Tatneft, Allur.

Výstavba rozsáhlého projektuzačala v roce 2021. Realizuje jej KamaTyresKZ LLP, což je společný podnik ruské společnosti Tatneft a kazašského Allur. Po naplnění kapacity závodu zde bude mít práci více než 1100 lidí.

Tato výroba je důležitá jak pro rozvoj našeho průmyslu, tak je dobrým příkladem pro rozvoj jednoodvětvových měst. Vždyť v této továrně bude zaměstnáno přes tisíc obyvatel Saranu,“ uvedl Roman Sklyar.

Plocha hlavní výrobní budovy je více než 87 tisíc metrů čtverečních a rovná se 9 fotbalovým hřištím. Ročně vyrobí 3,5 milionu pneumatik pro osobní a nákladní automobily. Produkty se budou prodávat na Sibiři a ve střední Asii.

Závod byl postaven v rekordním čase za 16 měsíců. Úplné dokončení stavby je plánováno na rok 2023. Generálním dodavatelem projektu je kazašská společnost BI Group.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz