Kia odhalila první model účelového vozu

Datum: 28. 4. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Korejská republika Korejská republika

Kia sází na specializované modely pro mobilitu budoucnosti

Druhý největší výrobce automobilů v Jižní Koreji na konci dubna představil první model účelového vozidla (Purpose Built Vehicle, PBV) Niro Plus. Usiluje stát se poskytovatelem moderních mobility platforem. Minulý měsíc na CEO Investor Day 2022 Kia uvedla, že letos uvede na trh PBV založené na hybridním modelu Niro a jednolitrovém mini automobilu Ray.
Niro Plus PBV se bude používat pro elektrické taxislužby na domácím trhu a pro služby objednání přepravy osobním automobilem na zámořských trzích, s tím, že předobjednávky Niro Plus PBV začne přijímat od května.
Kia plánuje postavit továrnu na PBV ve svém závodě v Hwaseongu, jednom z osmi domácích závodů, do konce roku 2024 a zahájit provoz v roce 2025.
Jedna z budov v závodě v Hwaseongu bude přeměněna na závod PBV. O časovém rámci pro výstavbu a výrobu závodu v Hwaseongu se však ještě musí rozhodnout.
Kia má osm lokálních závodů a sedm zámořských – tři v Číně a po jednom ve Spojených státech, na Slovensku, v Mexiku a Indii. Jejich celková kapacita je 3,84 milionu jednotek.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News