Kolumbie byla nominovánaá jako nejlepší turistická destinace na světě

Datum: 14. 10. 2020    Průmyslový obor: Ostatní; Služby;     Teritoriální zaměření:  Kolumbie Kolumbie

Kolumbie byla nominována na tvz. "Oscara" v turistickém ruchu hned v deseti kategoriích.

 

Kolumbie už dlouhá léta není pouze zemí s produkcí světoznámé vynikající kolumbijské kávy. Je zajímavou destinací jak po byznysové stránce tak i té turistické.
Nejvýznamější světové ocenění v oblasti cestovního ruchu World Travel Awards, známé jako "Oscar" v cestovním průmyslu, minulý týden nominovalo Kolumbii v celkem 10 kategoriích. Stejně tak, jako v roce 2019, bude i letos tato latinskoamerická země soutěžit o titul nejlepší turistické destinace světa. V letošním ročníku konkurenci představují země jako Brazílie, Indie, Řecko, Malajsie, Srí Lanka, Španělsko a Chile.
Kromě hlavní kategorie bude Kolumbie bojovat i o titul přední kulinářské destinace, ostrov San Andrés o titul nejkrásnější pláž, hlavní město Bogota za přední světovou business travel destinaci, Medellín jako nejlepší město pro trávení volného času a také Barranquilla a Cali jako přední destinace kulturních akcí.
Podle agentury ProColombia je nominace do celkem 10 prestižních kategorií důkazem atraktivity a stále větší obliby Kolumbie mezi cestovateli. Země také očekává, že už i pouzá nominace na tyto prestižní ceny pomůže obnovit pandemií silně postižený ubytovací a stravovací sektor, který za poslední léta prožíval nebývalý boom.
Ceny World Travel Awards se udělují od roku 1993 a letos budou vyhlášeny v Moskvě 27. listopadu.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě
Zdroj: www.eltiempo.com