Kolumbijský prezident Petro chce vytvořit Národní agenturu pro digitální bezpečnost

Datum: 15. 12. 2022    Průmyslový obor: Elektronika a elektrotechnika; Ostatní; Software a ICT služby;     Teritoriální zaměření:  Kolumbie Kolumbie

Vláda prezidenta Gustava Petra chce v následujících letech vytvořit Národní agenturu pro digitální bezpečnost, která povede k bezpečnému digitálnímu ekosystému.

Kybernetické útoky jsou stále častější a zaměřují se na všechny, od veřejných činitelů, až po velké obchodní konglomeráty. To se děje nejen například z důvodů napadení jejich profilů na sociálních sítích, ale také útokům na internetové portály či komunikační sítě, které jsou pro uživatele nezbytné. 

Na základě Národního plánu rozvoje pro roky 2022 až 2026 připravuje vláda prezidenta Gustava Petra vytvořit Národní agenturu pro digitální bezpečnost. Cílem agentury bude zajistit ochranu kritické infrastruktury země, vládních subjektů před kybernetickými útoky a celkového digitálního ekosystému. Konzultant pro digitální transformaci Santiago Roldán vysvětlil důležitost tohoto kroku, neboť státní instituce volají po jiném typy legislativy, jež bude mít lepší dosah na eliminaci kybernetických útoků. 

Andrés Felipe Ángel, ředitel společnosti SL Legal + Tecnología, která je průkopníkem v poskytování služeb týkajících se soukromí, ochrany dat, kybernetických rizik a informačních technologií. Ángel zdůraznil, že bude nutné sledovat, jak tato agentura bude do budoucna fungovat, jaké strategie bude vyvíjet a na jakém subjektu bude záviset. Dále uvedl, že je velice pozitivní, že od svého vzniku je koncept digitální bezpečnosti diskutován a že již od samotného začátku procesu je zvažována potřeba kybernetické ochrany, která by měla být vnímána jako něco podstatného.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: 
bloomberglinea.com