Kolumbijský venkov má stále problém s omezeným přístupem k internetu

Datum: 22. 11. 2021    Průmyslový obor: Software a ICT služby;     Teritoriální zaměření:  Kolumbie Kolumbie

Podle údajů kolumbijského národního statistického úřadu DANE je v Kolumbii jen 56,5 % domácností připojeno k internetu. V hlavních městech departamentů je to 66,5 %, naopak v menších městech a rozptýlených venkovských oblastech 23,8 %.

Na letošním ANDICOMu, mezinárodním kongresu v oblasti informačních a komunikačních technologií (IKT) v Kolumbii, ředitel DANE Juan Daniel Oviedo Arango přestavil aktuální situaci v oblasti internetového připojení, digitálních služeb a výzvy pro odvětví IKT v nadcházejících letech. Mezi hlavní cíle patří především zlepšení konektivity a regulace odvětví. 

Oblasti s nejlepším přístupem k internetu v Kolumbii jsou: Bogotá, Valle de Cauca, Risaralda, Santander a Bolívar. Špatně dostupné jsou např. tyto oblasti: Chocó, Vichó a Vaupés. DANE zjistilo, že podíl domácností s připojením k internetu na celostátní úrovni je následující: v hlavních městech má 85,6 % domácností pevné připojení k internetu, 36,6 % domácností má mobilní připojení k internetu a pouze 22,3 % domácností má pevné i mobilní připojení k internetu. V menších městech a venkovských oblastech má 46,9 % připojených domácností pevný internet, 60,9 % domácností má mobilní připojení k internetu a 7,8 % domácností má pevné i mobilní připojení k internetu.

IT služby celkové vykázaly v Kolumbii v roce 2020 pokles o 2,4 %. Naopak, charakteristické produkty IKT, které během pandemie rostly, byly: mobilní telefonní služby (1,8 %), telekomunikační služby přes internet (5,5 %) a ostatní telekomunikační služby (5,5 %).

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: portafolio.co