Krize banky v Silicon Valley. Co potřebujete vědět o SVB Financial v době, kdy kolaps jejích akcií otřásá trhem

Datum: 10. 3. 2023    Průmyslový obor: Investiční celky; Investice;     Teritoriální zaměření:  Spojené státy americké Spojené státy americké

Propad akcií SVB Financial táhne akcie velkých bank, jako jsou JPMorgan a Bank of America. Akcie se za poslední dva dny propadly o 87 %, než banka v pátek pozastavila obchodování.

Málo známá kalifornská banka se stala největším příběhem na trzích. Pád cen jejich akcií táhne dolů největší jména v americkém bankovnictví, včetně JPMorgan a Bank of America.

Akcie SVB Financial Group klesly o 87 % mezi čtvrtečním zahajovacím zvoněním (9. března) a pátkem, než společnost oznámila, že zastaví obchodování.

SVB je banka se sídlem v Santa Claře, která půjčuje peníze a přijímá vklady od technologických start-upů ze Silicon Valley.

FDIC (Federal Deposit Insurance Corporation) v pátek uzavřela Silicone Valley Bank, uvedli regulátoři, čímž završili rychlý kolaps firmy. FDIC vytvořila Banku pojištění vkladů Santa Clara (DINB) a okamžitě tam převedla všechny pojištěné vklady SVB.

SVB poskytla finanční prostředky 44 % všech technologických a zdravotnických společností podporovaných rizikovým kapitálem, které byly v loňském roce veřejně kótovány na burze.

Kampaň Fedu na potlačení inflace zatížila držbu dluhopisů SVB, která í. března vykázala ztrátu ve výši 1,8 miliardy dolarů poté, co dokončila prodej svého portfolia s pevným výnosem ve výši 21 miliard dolarů. Společnost se neúspěšně pokusila získat 2,3 miliardy dolarů prostřednictvím prodeje akcií, aby pokryla tyto ztráty.

Připravil kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA, Chicago.

Zdroj: www.bisunessinsider.com