LG, Kakao budou spolupracovat na budoucích technologiích mobility v Jižní Koreji

Datum: 24. 6. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Korejská republika Korejská republika

Kakao nadále zůstává atraktivním partnerem číslo 1 pro korejské giganty

Společnost LG Electronics oznámila, že spojí síly s Kakao Mobility, přední taxislužbou v zemi. Cílem je vyvinout technologie a služby související s mobilitou, ve snaze vyvinout další růstový motor technologického giganta.

Tyto dvě technologické firmy nedávno podepsaly memorandum o porozumění. Budou spolupracovat na vývoji inovativních technologií a rozvíjení ekosystému budoucího odvětví mobility, poskytování lepších uživatelských zkušeností v odvětví mobility, doručovacích služeb autonomními vozidly a řešení pro chytré telefony pro bezpečnost chodců.

Společnost LG očekává, že její odborné znalosti v oblasti informačních a zábavních systémů, robotiky a bezdrátové komunikace vytvoří skvělou synergii s Kakao Mobility, která je kompetentní v provozování mobilních platforem a analýze uživatelských dat. Společnost LG představila LG Omnipod. To je koncept mobility, které může sloužit jako domácí kancelář, zábavní centrum nebo dokonce salonek na konferenci o technologiích mobility pořádané společností Kakao Mobility.

Samořídicí dům na kolech je vybaven domácími spotřebiči LG upravenými pro použití ve vozidle a službami concierge s umělou inteligencí od Reaha, virtuálního influencera vytvořeného společností LG.

Omnipod představuje vizi LG pro futuristická autonomní, chytrá vozidla založená na zkušenostech společnosti v oblasti spotřebních spotřebičů, displejů a komponentů vozidel. LG Group uvedla, že investuje 100 miliard wonů (87,9 milionu dolarů) do Kakao Mobility pro budoucí růst. Investice umožní jejím pobočkám, LG Electronics a výrobci baterií LG Energy Solution pracovat v synergii s Kakao Mobility v novém rostoucím sektoru.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News