Maloobchodní řetězec ze SAE hledá v Česku nové dodavatele. CzechTrade propojil české potravináře právě se společností NESTO GROUP

Datum: 18. 3. 2022    Průmyslový obor: Potravinářský průmysl;     Teritoriální zaměření:  Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Ve dnech 16.-17. března proběhla on-line jednání s NESTO GROUP. České potravinářské společnosti během Sourcing Day, který pořádaly zahraniční kancelář CzechTrade v Dubaji ve spolupráci s MZe ČR, dostaly příležitost prezentovat své výrobky nákupčím této obchodní skupiny.

NESTO GROUP totiž plánuje otevřít nový retailový řetězec s názvem GALA stores. Pro projekt hledá dodavatele jednak privátních tak i vlastních značek. Mezi poptávanými produkty byly kategorie výrobků a potravin, jako jsou snídaňové cereálie, omáčky a kečupy, mražené potraviny, chlazené a mléčné výrobky, sušené mléko, odpařené a kondenzované mléko, osobní péče, croissant, dorty, zmrzliny, olivy, cukrářské výrobky, džusy, nápoje.

GALA stores se mají na trhu Spojených arabských emirátů objevit už v druhém čtvrtletí tohoto roku, v příštím roce pak chtějí expandovat dále do Saúdské Arábie a v následujících letech pokrýt trh členských států Rady pro spolupráci zemí v oblasti Perského zálivu (GCC). 

NESTO group je nadnárodní maloobchodní řetězec. Provozuje síť hypermarketů a supermarketů. Sídlí v Adžmánu ve Spojených arabských emirátech. Stal se jedním z nejrychleji rostoucích maloobchodních řetězců. Dnes obsluhuje 97 prodejen v zemích GCC a v Indii. 

Během konání akce se objevily nové možnosti spolupráce pro české exportéry i v dalších kategoriích výrobků. Tak věříme, že o NESTO GROUP neslyšíme naposledy. Zúčastněným českým firmám přejeme hodně úspěchu do nadcházejících jednání!

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v SAE.