Medical Tourism je v Nigérii velmi populární

Datum: 22. 11. 2022    Průmyslový obor: Ostatní; Zdravotnická technika; Služby;     Teritoriální zaměření:  Nigérie Nigérie

Nigérijští pacienti mohou začít jezdit za kvalitní lékařskou péčí do České republiky.

Na konci listopadu se uskutečnilo první online B2B setkání nigérijských a českých společností zaměřených na Medical Tourism a s tím související obory. Akce byla pořádána a organizována za podpory zahraniční kanceláře CzechTrade v Lagosu , Velvyslanectví České republiky v Nigérii a Lagos Chamber of Commerce and Industry.

Tato akce byla zaměřena na představení služeb společnosti HEDVEA HealthCare a její partnerské organizace MERCI AFRICA. Na nigérijské straně se tohoto virtuálního setkání zúčastnilo na 63 společností z oblasti Medical Tourism.

Medical Tourism je v Nigérii velmi rozvinuté odvětví, jelikož místní lékařská péče nedosahej kvalit západních zemí. Odhaduje se, že nigérijští pacienti utratí 1,6 miliardy dolarů ročně, za své léčebné výlohy v zahraničí. 

Tato B2B akce byla první svého druhu a v průběhu roku 2023 plánujeme připravit podobná setkání se zaměřením na průmysl, technologie a dopravu.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Nigérie v Lagosu.