Mexická státní firma PEMEX vypisuje tendr na oceánografický průzkum Mexickém zálivu

Datum: 19. 12. 2022    Průmyslový obor: Nerostné suroviny a polotovary; Voda, odpady a životní prostředí;     Teritoriální zaměření:  Mexiko Mexiko

Naftařská společnost PEMEX zveřejnila tendr na průzkum podmořského prostředí v oblasti Mexického zálivu, od státu Campeche až po stát Yucatán. Chce zkoumat míru znečištění, které způsobuje těžba v pobřežních vodách.

Cílem projektu je pokračovat v monitorování podmořského prostředí v jižní části Mexického zálivu a vyhodnotit jeho ekologický stav. Je zapotřebí generovat základní informace a identifikovat hlavní přírodní a antropogenní činitele, které modulují ekosystém.

Po vyhodnocení získaných informací se hodlají zaměřit na ty elementy, které ekosystém poškozují nejvíce. Zejména aktivity spojené s těžbou ropy v pobřežních vodách. K tomuto účelu má být vyhodnoceno až 100 vzorků z různých částí zálivu.

Pouze jednotlivci nebo společnosti mexické státní příslušnosti nebo ze zemí, se kterými Mexiko podepsalo dohodu o volném obchodu s ustanoveními o zadávání veřejných zakázek a zboží, se mohou tohoto tendru účastnit.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: Bnamericas.com