Mexiko otevřelo druhý největší solární park v zemi

Datum: 22. 11. 2022    Průmyslový obor: Energetika;     Teritoriální zaměření:  Mexiko Mexiko

Firma Atlas Rebewable Energy otevřela obří solární park v Mexiku La Pimienta, který se nachází na jihu země ve státě Campeche na poloostrově Yucatán. Má dodávat elektřinu až 300 000 domácností.

Nový solární park má více než milion solárních panelů, které se nacházejí na 651 hektarech. Předpokládá se, že dokáží vyprodukovat až 789 gigawatt hodin čisté energie ročně. Díky tomuto projektu dojde ke snížení emisí o 1,7 milionu tun oxidu uhličitého. Přínos je rovněž zdůrazňován ve vytvoření více než 1000 pracovních místech, které byly z velké většiny obsazeny místními pracovníky.

Tato americká firma při stavbě parku dbala také na podporu zaměstnávání místních žen. Právě při konstrukci obdobných staveb bývají zapojena dvě procenta žen. Na této stavbě se podílelo 15 % žen.

Atlas Rebewable Energy bere ohled na místní faunu a její ochranu. Součástí projektu byla výstavba přírodních koridorů uvnitř parku.

Investice se vyšplhala na 440 milionů dolarů. Byla podpořena Meziamerickou rozvojovou bankou, Banco Nacional de Obras y Servicios Públicos (Banobras), Banco MUFG, Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) a Société Générale.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko. 
Zdroj: Forbes.com