Na letišti v litevském Vilniusu vyroste nový terminál pro cestující

Datum: 15. 9. 2022    Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály; Investice;     Teritoriální zaměření:  Litva Litva

Vítězem veřejné zakázky na výstavbu nového terminálu se stala společnost Eikos Statyba. Planuje se, že investice za 41,5 milionu eur se vrátí během 10-15 let.

Litevské letiště dokončilo zadávací řízení veřejné zakázky na výstavbu nového odletového terminálu pro cestující na letišti ve Vilniusu.Vítězem se stala společnost Eikos Statyba, která postaví terminál mezi VIP terminálem s konferenčním centrem a starým terminálem pro cestující. Celková hodnota zakázky je 41,5 milionu eur, bez DPH.

Po výstavbě nového terminálu se celková plocha terminálů letiště pro cestující zvýší o třetinu a kapacita cestujících se zvýší více než dvakrát (z 900 na 2400 cestujících za hodinu). Nová budova bude mít dvě nadzemní podlaží, v prvním podlaží se počítá se samoobslužným odbavovacím prostorem, kde se budou moci cestující odbavit na své lety i odbavit zavazadla. Chybět nebudou ani sdílené veřejné prostory, kavárny a další komerční prostory a také kanceláře leteckých společností. Součástí budovy budou všechny potřebné technické oblasti, jako je detekční a třídící zařízení zavazadel a inženýrské systémy.

Výstavba nového terminálu nastavuje novou laťku kvality pro infrastrukturu a investice se vrátí během 10-15 let.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Lotyšsko s působností pro celé Pobaltí.
Zdroj: Dienas Bizness