Na Ukrajině bude zahájena nepřetržitá kontrola hmotnosti vozidel na silnicích

Datum: 30. 6. 2020    Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření:  Ukrajina Ukrajina

Ministr infrastruktury Ukrajiny Vladyslav Krykliy uvedl na zasedání vlády, že do konce roku 2020 bude na Ukrajině fungovat 54 automatických systémů pro kontrolu rozměrů a váhy nákladních aut dle principu Weigh-in-Motion, které budou chránit silnice před ničením. Na základě vah bude lze také spuštěn systém automatického výběru pokut.

Podle statistik utrácí Ukrajina ročně asi 2 miliardy UAH (cca 66 mil. EUR) na opravu silničních děr a dalších poškození způsobených překročením norem váhy nákladních aut.
V současné době  probíhají výběrové řízení na 23 moderních automatických systémů pro kontrolu rozměrů a hmotnosti Weigh-in-Motion („Weighing in motion“). Dalších 25 stanovišť je plánováno na náklady Státního programu pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Zároveň bude také modernizováno 50 mobilních vážicích zařízení.
V průběhu letošního roku se rovněž tak plánuje zřízení střediska pro zpracování dat silničního nákladního provozu Ukrtransbezpeka pro plnou automatizaci procesů, minimalizaci lidského faktoru a efektivnější práci celého systému.
Na ukrajinských  silnicích státního významu je od 1. června 2020 omezen pohyb vozidel vážících více než 24 tun během dne a při teplotách nad +28 omezen.

Zdroj: https://mtu.gov.ua/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě