Naver se stává 1. jihokorejskou internetovou firmou, která se připojí ke globální iniciativě RE100

Datum: 24. 8. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Korejská republika Korejská republika

Na obnovitelné zdroje přechází nejen kancelářské prostory ale i datová centra.

Vedoucí internetový portál Naver Corp. uvedl, že se stal první jihokorejskou internetovou společností, která se připojila ke globální iniciativě obnovitelné energie k dosažení neutrality uhlíku v obchodních operacích RE100. 

Naver uvedl, že byl nedávno přijat jako člen Iniciativy RE100 organizace The Climate Group se sídlem v Londýně, která spolupracuje s podniky a vládními vůdci po celém světě na boji se změnou klimatu. Na projektu se v současné době účastní 379 společností na celém světě. 

Mezi jihokorejské členy RE100 patří šest přidružených společností SK Group, včetně SK Telecom a SK Hynix., čtyři jednotky Hyundai Motor Group, kosmetický gigant Amore Pacific a Lotte Chilsung Beverage. 

Naver plánuje do roku 2030 převést 60 procent všech zdrojů energie používaných v jeho kancelářských a internetových datových centrech na obnovitelné zdroje energie a do roku 2040 postupně dosáhnout 100 % přechodu na obnovitelné energie. 

Lim Dong-A, výkonný ředitel programu životního prostředí Naver, uvedl, že společnost chce snížit emise uhlíku, aby zredukovala dopad na životní prostředí. Dále se chce i nadále připojovat k dalším klíčovým globálním ekologickým iniciativám.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News