Německý TUV Sud prolomí monopol izraelského standardizačního institutu

Datum: 1. 8. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Izrael Izrael

Poprvé v historii Izraele bude existovat skutečná alternativa k všemocnému standardizačnímu institutu, který po desetiletí hrál obrovskou roli při zvyšování životních nákladů v zemi. Společnost bude v Izraeli působit prostřednictvím místní entity LVTH.

Na izraelský trh brzy vstoupí německá společnost TUV Sud, která kontroluje zboží v desítkách zemí z hlediska souladu s normami EU a USA. Specializuje se na oblast dopravních prostředků, elektrické a elektronické výrobky, plastové předměty a obaly, energie, voda, lékařské vybavení, sportovní vybavení atd.

Společnost bude v Izraeli působit prostřednictvím místní společnosti LVTH, která vyhrála výběrové řízení pořádané Němci. LVTH je inženýrská společnost, která se specializuje na širokou škálu zajištění kvality a bezpečnosti, od požární bezpečnosti až po kvalitu staveb a povolování.

Ministerstvo hospodářství a průmyslu považuje prolomení monopolu standardizačního institutu za důležitý doplněk široké dovozní reformy, která probíhá v Izraeli v poslední době.

Firma se připravuje na vstup na izraelský trh v době, kdy se v rámci reformy budou do Izraele dovážet stovky zboží nikoli podle izraelských, ale evropských standardů.

Zdroj: www.calcalist.co.il

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael