Neočkovaní lidé nesmí v Egyptě navštěvovat vládní budovy

Datum: 24. 1. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Egypt Egypt

Od prosince 2021 je očkování nutné pro každého, kdo vstupuje v Egyptě do vládních úřadů. Ani neočkovaní státní zaměstnanci nesměji vstoupit na svá pracoviště, pokud se prokážou negativním PCR testem.

Každý, kdo není očkovaný, nemůže vstoupit do vládních zařízení v Egyptě," řekl premiér Mostafa Madbouly během zasedání kabinetu a zdůraznil důležitost prosazování tohoto rozhodnutí. Premiér dále oznámil, že stát poskytl všechny typy mezinárodně schválených vakcín proti koronaviru a že země má v současné době zásoby 70,7 milionu dávek. Egypt dosud získal celkem 132 milionů dávek různých vakcín proti koronaviru, z nichž bylo podáno 36,6 milionu prvních dávek a 24,1 milionu druhých dávek. Dle ministra zdravotnictví bylo použito 489 700 posilovacích dávek, čímž se počet celkových podaných dávek zvýšil na 61,3 milionu. Ministr Abdel-Ghaffar dále poznamenal, že míra infekce nedávno zaznamenala prudký nárůst po celé zemi.

Egypt zaznamenává nárůst denních infekcí koronavirem od 5. ledna, kdy bylo zaznamenáno 803 případů a 18. ledna dosáhlo 1303 případů. Během setkání úřadující ministr zdravotnictví potvrdil, že vysoce infekční varianta koronaviru Omicron je zodpovědná za drtivou většinu případů v Egyptě.

Od prosince 2021 je očkování nutné pro každého, kdo vstupuje do vládních úřadů, a neočkovaní státní zaměstnanci mají zakázán vstup na svá pracoviště, pokud se nemohou prokázat negativním PCR testem. Kromě toho, že stát učinil očkování povinným pro osoby starší 18 let, nyní očkuje 12 až 18leté a začal nabízet posilovací injekce těm, kteří jsou dvakrát očkováni. Třetí dávka poskytuje silnější ochranu proti viru a jeho nové variantě a může se jednat o jinou vakcínu než dvě počáteční dávky.

Zdroj: Al Ahram Online
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Egypt.