PET Baltija koupila českou společnost na výrobu vláken

Datum: 2. 9. 2022    Průmyslový obor: Chemický průmysl;     Teritoriální zaměření:  Česká republika Česká republika, Lotyšsko Lotyšsko

Česká společnost Tesil Fibers, největší dodavatel PET vláken na evropský trh v segmentech automobilového, hygienického, textilního a nábytkářského průmyslu, patří od konce srpna lotyšské firmě PET Baltija.

Jeden z největších severoevropských zpracovatelů polyethylentereftalátových (PET) materiálů společnost AS PET Baltija na konci srpna oznámila dohodu o nákupu předního českého výrobce vláken firmy Tesil Fibers, která je dceřinou společností firmy Silon.

Po dokončení transakce budou tyto investice jedny z největších, které lotyšské společnosti v České republice provedly. V důsledku vertikálně integrované transakce se tržby lotyšské firmy PET Baltija zvýší o více než 50 % a společnost se také stane mezinárodní. Na druhou stranu tato transakce umožní české společnosti Silon se plně soustředit na výrobu a vývoj nejkvalitnějších kompozitních sloučenin polymerního průmyslu.

V oblasti výroby vláken působí společnost SILON od roku 1966, a to v Plané nad Lužnicí. Dceřiná společnost Tesil Fibers zajišťuje největší produkci PET vlákna v ČR s roční kapacitou 33 tisíc tun a zaměstnáváním 150 zaměstnanců.

Společnost Tesil Fibers je největším dodavatelem na evropský trh v segmentech automobilového, hygienického, textilního a nábytkářského průmyslu a je známá svými nejvyššími standardy kvality. V loňském roce dosáhly tržby z prodeje vláken 27 milionů eur.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Lotyšsko s působností pro celé Pobaltí.
Zdroj: Dienas Bizness