Počet případů COVID-19 v New Yorku neustále klesá, dosáhl nového minima

Datum: 2. 6. 2021    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Spojené státy americké Spojené státy americké

Podíl pozitivních testů na COVID-19 klesl na 0,65 %, sedmidenní průměr tak dosáhl nového minima a New York přistoupil k dalšímu uvolnění aktuálně platných restrikcí.

Již více než 53 % občanů státu New York dostalo alespoň jednu dávku vakcíny proti COVID-19, plně očkovaných je přibližně 46 % lidí. Ve věkové skupině 18+ je plně očkovaných dokonce přes 57 % obyvatel. Díky rychlému očkování a účinnosti vakcín dochází k neustálému poklesu nových případů onemocnění COVID-19, aktuální sedmidenní průměr je aktuálně na hranici 0,65 % pozitivních případů ze všech provedených testů.

Stát i město New York tak přistupují k dalšímu uvolňování restrikcí a omezení pro občany, zrušena byla například povinná půlnoční večerka v restauračních zařízeních barech, k běžnému fungování se také vrací mnoho firem, které dosud umožňovaly či přímo nařizovaly zaměstnancům práci z domova, tzv. home office. Spolu s tímto pozitivním vývojem také vytrvale klesá nezaměstnanost a ožívá místní ekonomika.

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: New York State, kancelář Guvernéra