Policejní síly v USA procházejí personální krizí

Datum: 20. 11. 2022    Průmyslový obor: Ostatní; Služby; Investice;     Teritoriální zaměření:  Spojené státy americké Spojené státy americké

Pokles v zájmu o tuto profesi v USA může být podle mluvčí Americké národní policejní asociace generační. Nedostatek sil se projevuje nejen ve velkoměstech, krizi cítí i malá města napříč Spojenými státy.

Policejní oddělení po celých Spojených státech se potýkají s nedostatkem personálu, od malých měst, až po velká města na obou pobřežích.

Mluvčí Národní policejní asociace seržantka Betsy Branter Smithová poukázala na jedenáct měst, která se po protipolicejní rétorice v roce 2020 a jejích politických dopadech potýká s vážnými personálními problémy: New York; Chicago; Los Angeles; Filadelfie; Seattle; St. Louis; Louisville, Kentucky; Austin a San Antonio, Texas; a Phoenix a Tuscon, Arizona.

Myslím, že by to mohl být generační problém," řekla Branter-Smithová na otázku, jak dlouho očekává, že personální problémy budou trvat. „Mohlo by to trvat roky. I kdyby, řekněme, mohl zítra přehodit kouzelný spínač a všichni milovali policii a každé dítě v Americe chtělo být policajtem... Trvá devět měsíců až rok od data přijetí, než se člověk stane policistou. Takže je tu jeden problém. I kdybychom to mohli napravit zítra, trvalo by rok, než se tento problém vyřeší."

Policejní oddělení v Seattlu ztratilo mezi lety 2020 a 2022 400 policistů a počet nasaditelných policistů ve městě letos klesl na 954. Podle starosty Bruce Harrella nejnižší policejní síly ve městě za posledních 30 let. Město také zaznamenalo 40% pokles detektivů a nárůst nákladů na přesčasy.

Prezident Bratrského řádu policie státu Washington (FOP) Marco Monteblanco řekl, že policie zaznamenala 20% snížení počtu zaměstnanců napříč celou profesí.

Zpracoval tým zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago, USA.

Zdroj: www.foxnews.com