Pro vstup do Brazílie postačí nově i jen test na covid-19

Datum: 21. 9. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Brazílie Brazílie

Brazilcům i cizincům je s platností od 12. září umožněn vstup do země po předložení potvrzení o absolvovaném očkování nebo negativní výsledek testu na Covid-19.

Vzhledem ke klesajícímu počtu případů nakažených Covid-19 i úmrtí spojených s touto nemocí, se ministerstvo zdravotnictví rozhodlo zmírnit protipandemická opatření. Informoval o tom deník Diário Oficial da União, v pondělí 12. září. Dne 13. září země zaznamenala nejnižší klouzavý průměr případů od ledna 2022, přičemž index za posledních 14 dní klesl téměř o 36 %. Počet úmrtí také klesá, konkrétně o 39 %. Ukončené očkování proti koronaviru má v Brazílii na 165 milionů lidí, což odpovídá 77,7 % populace.

Nově je tedy pro vstup do země zapotřebí prokázat se potvrzením o provedeném očkování, ať už v elektronické či tištěné podobě nebo negativním výsledkem testu na Covid-19 provedeného jeden den před nástupem do letadla. Akceptovány jsou jak testy antigenní, tak PCR. Zmírnění opatření bylo provedeno se souhlasem Národní agentury pro dohled nad zdravím (Anvisa).

Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie.
Zdroj: gov.b