Rakouskému koncernu PORR AG dramaticky klesne zisk

Datum: 28. 11. 2019    Průmyslový obor: Investiční celky; Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření:  Rakousko Rakousko

Akcie PORR AG zaznamenaly propad.

Rakouský stavební koncern PORR AG očekává masivní pokles zisku před zdaněním (EBT) za letošní rok. Po skupině Strabag je v Rakousku PORR druhou největší stavební firmou z hlediska obratu.

Jeho obrat byl v roce 2018 ve výši 5,59 miliardy EUR a zaměstnával více než 18 000 zaměstnanců. Pro letošní rok je predikce opět pozvolného zvyšování obratu. V loňském roce byl zisk skupiny před zdaněním na hodnotě 88,1 milionu EUR a pro tento rok se operuje s číslem 35 milionů EUR. Za tímto výrazným propadem stojí problémy skupiny v Polsku a Norsku. V Polsku výrazně stouply stavební náklady a jednorázové odpisy v souvislosti s přehodnocením projektu v Norsku.

Správní rada také na základě údajů za první tři čtvrtletí letošního roku navrhne valné hromadě snížení výše výplaty dividendy na jednu akcii ze 1,1 EUR na 0,4 EUR. V souvislosti s tímto oznámení na to zareagovala cena akcií, která se snížila o jednotky procent.

Zdroj: derStandard
Vypracoval kolektiv autorů zahraniční kanceláře CzechTrade Vídeň