Ruská vláda chystá obří investice do rozvoje železniční infrastruktury

Datum: 9. 12. 2021    Průmyslový obor: Investiční celky; Strojírenství - výroba strojů a techniky;     Teritoriální zaměření:  Rusko Rusko

Během tří let poputuje celkem 36 miliard eur na realizaci mega projektů, jako jsou třeba BAM nebo Transsib.

Ruský premiér oznámil, že vláda podpoří bezprecedentní objem investic na rozvoj železniční sítě. Suma během tří let má dosáhnout zhruba tří bilionů rublů, to je přes 36 miliard eur. Takto velké finanční prostředky na zajištění a realizaci strategických infrastrukturálních projektů na železnici budou ze státního rozpočtu vyčleněny vůbec poprvé v novodobé historii Ruska.

Mezi projekty jsou například Východní koridor (Vostočnyj koridor), který zahrnuje modernizaci Bajkalsko-amurské magistrálu (BAM) a Transsibiřské magistrály (Transsib), vybudování Severního koridoru se 707 km dlouhou železniční tratí v Jamalo-něneckém autonomním okruhu, který má za cíl dopravně propojit Arktidu a obnovit železniční propojení centrálního dopravního uzlu. Součástí investičního plánu je rovněž zvýšení kvality vozového parku a pokračování v modernizaci stávajících tratí, výstavba mostů a dalších železničních objektů.

Zdroj: https://tass.ru/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rusko se sídlem v Moskvě.