Rusko investuje do rozsáhlé modernizace elektrické dopravy

Datum: 7. 2. 2022    Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení;     Teritoriální zaměření:  Rusko Rusko

Program rozsáhlé modernizace startuje právě v tomto roce. V Ruské federaci se plánují rozsáhle investice do modernizace veřejné dopravy za pět miliard eur.

Program modernizace se má spustit jíž v tomto roce a celkový objem investic se odhaduje na zhruba 400 miliard rublů. K účasti v programu se zatím přihlásilo 13 ruských měst: Vladivostok, Irkutsk, Yaroslavl, Krasnodar, Krasnojarsk, Tver, Nižnij Novgorod, Perm, Kursk, Saratov, Ufa, Južno-Sachalinsk a Rostov na Donu. Tento seznam se může rozšířit i o další města. Program modernizace zahrnuje především nákup elektrobusů a výstavbu nabíjecích stanic, dále počítá s výměnou 668 km tramvajových tratí a 1544 tramvajových vagonů.

Třeba v Nižním Novgorodu se plánuje výstavba a generální oprava 120 km tramvajových tratí, rekonstrukce a výstavba nových trakčních stanic a dalších elektrických zařízení pro tramvaje a trolejbusy, nákup 202 tramvají a 157 trolejbusů. V Krasnojarsku se pak znovu začíná uvažovat o výstavbě metra.

Zdroj: https://tass.ru/
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rusko se sídlem v Moskvě.