SAE navýší kapacity výroby pitné vody

Datum: 11. 7. 2019    Průmyslový obor: Voda, odpady a životní prostředí;     Teritoriální zaměření:  Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

V Severních emirátech, konkrétně v emirátu Umm Al Quwain bude vybudována nová odsolovací stanice. Do provozu bude uvedena v roce 2021

Místní autorita Federal Electricity and Water Authority (FEWA) a konsorcium lokálních společností ACWA Power spolu s MDC Power Holding uzavřely dohodu o vybudování největší odsolovací stanice v Severních emirátech. Plánovaný výkon stanice po jejím dokončení v roce 2021 je 150 mil galonů pitné vody denně. Bude použita technologie reversní osmózy pro získání pitné vody z mořské.
Stanice bude strategicky umístěna mezi emiráty Ajman, Umm Al Quwain a Ras Al Khaimah. FEWA bude v společném podniku držet 20 %, konsorcium se bude podílet ze 40 % a zbylých 40 % připadne místní autoritě emirátu Umm Al Quwain.
Na projekt tak budou použity i soukromé finanční prostředky. Se stavbou bude započatu v druhé polovině roku 2019. Projekt je součástí úsilí SAE optimalizovat kapacity dostupnosti pitné vody a vyhovět tak zvyšující se poptávce v zemi v rámci programu Water Security Strategy 2036. Voda bude využívána pro potřeby obyvatelstva v Severních emirátech a pro AGRO účely.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://gulfbusiness.com