Spojené Království zavede povinná nabíjecí místa pro elektromobily v nových budovách

Datum: 25. 11. 2021    Průmyslový obor: Automobilový průmysl;     Teritoriální zaměření:  Velká Británie Velká Británie

Nové budovy v Británii budou muset být od roku 2022 povinně vybaveny nabíječkami pro elektrická auta, oznámil 22. listopadu britský premiér Boris Johnson. V současnosti je v Británii přibližně 25 000 nabíjecích míst.

Britský premiér Boris Johnson, který nedávno hostil summit o změně klimatu (COP26) ve skotském městě Glasgow, prohlásil, že v rámci plánů na snižování emisí uhlíku přijme zákony, na jejichž základě budou ve Spojeném království povinná nabíjecí místa v nových domech, supermarketech, a na pracovištích. Tato povinnost se bude vztahovat i na velké renovační projekty. Na základě této legislativy by mělo vzniknout zhruba 145 tis. nových nabíjecích míst ročně.

Podle britského premiéra se jedná o další krok směrem k zákazu prodeje nových dieselových a benzinových aut ve Spojeném království od roku 2030, a součást úsilí o dosažení nulových emisí uhlíku do roku 2050. Johnson chce, aby Británie byla v čele globální snahy o přechod na nulové emise, což pomůže i při zotavování ekonomiky z pandemie koronaviru.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království & Irsko.
Zdroj: GOV.UK