Společnost Rolls-Royce přijímá 400 zaměstnanců pro novou divizi modulárních jaderných elektráren

Datum: 10. 5. 2022    Průmyslový obor: Energetika;     Teritoriální zaměření:  Velká Británie Velká Británie

Pro české exportéry v tomto oboru se jedná o velmi zajímavou příležitost napojení se na nový dodavatelský řetězec.

Dceřiný závod Small Modular Reactor (SMR) pod taktovkou Rolls-Royce doufá, že do roku 2029 bude stavět miniaturní jaderné elektrárny, přičemž každá z nich by měla být schopna vyrobit dostatek energie pro přibližně milion domácností. Plány na novou výrobu již do firmy přinesly investice v řádu stovek milionů liber.

Společnost Rolls-Royce SMR pověřila specialisty na nábor zaměstnanců v jaderné energetice, společnost RPOne, která je součástí skupiny Morson Group, aby podpořila její dosud největší náborovou kampaň. Již nyní inzeruje pracovní místa v Derby a Warringtonu.

Rolls-Royce uvedl, že plány na výrobu modulárních nukleárních reaktorů, které by byly vyráběny sériově s možností realizace a škálovatelnosti na celosvětové úrovni, by mohly po plném zprovoznění vytvořit 40 000 pracovních míst ve Velké Británii a přinést ekonomický prospěch ve výši 52 miliard liber.

Výroba těchto reaktorů by mohla hrát klíčovou roli při naplňování britské vládní strategie energetické bezpečnosti, která počítá s tím, že místo jednoho jaderného reaktoru za deset let bude postaven jeden jaderný reaktor ročně.

Vzhledem k velkému tlaku na ceny energií a energetickou nezávislost je vývoj modulárních jaderných elektráren ve Velké Británii jednou z priorit v oblasti energetiky. Jedná se o zajímavou příležitost také pro české exportéry, kteří již mají s produkcí dílů a technologie pro jaderný průmysl zkušenosti.

Zdroj: Business-Live 

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království.