Společnosti v SAE mají pro zaměstnance na klíčových pozicích nové bonusy - zlatá víza

Datum: 2. 8. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

Nemocnice, technologické nebo realitní firmy. Ti všichni nabízejí jako součást benefitů 10letá zlatá víza k pobytu. Délka standardních pracovních víz je jen dva až tři roky.

Některé podniky v SAE nabízejí nad rámec platových a bonusových balíčků desetiletá zlatá víza jako součást náboru na klíčové pozice nebo specifické dovednosti. Tato nabídka by se mohla brzy rozšířit i na zaměstnavatele v dalších odvětvích, protože poptávka po talentech roste a stále více zaměstnanců hledá možnosti prodlouženého pobytu v zemi.

Dubajský realitní portál Property Finder se rozhodně snaží získat výhodu včasného nástupu a přidává novou výhodu pro čerstvě přijaté softwarové a datové inženýry a ty, kteří přicházejí na vedoucí pozice. „Zapojení nováčků do okruhu je v souladu s naší snahou být společností, která poskytuje špičkové postupy našim talentům, a funguje ruku v ruce s vizí Dubaje zatraktivnit tuto geografickou oblast pro talenty," uvedla Anuradha Challu, personální ředitelka ve společnosti Property Finder. „Využíváme každé příležitosti, která podporuje úsilí Dubaje o revoluci v oblasti talentů a také o to, aby se stala centrem digitálních inovací."

V původní podobě byl desetiletý pobyt vázán na konkrétní investice v celkové výši nejméně 10 milionů dirhamů. Nedávno byla tato vstupní podmínka snížena na dva miliony dirhamů a v Dubaji by mohla začít platit od září.

Vloni nabídlo několik společností status Golden Visa dlouholetým zaměstnancům. Nyní se stává nástrojem k přilákání talentů. „Rozhodně doufáme, že inspirujeme další společnosti k investicím do svých talentů a celkově zvýšíme laťku v oblasti zaměstnaneckých zkušeností a celkového odměňování," uvedla Anuradha. Těm, kteří splňují podmínky, uhradí společnost Property Finder poplatky za zpracování zlatého víza.

Hned od okamžiku, kdy byly oznámeny revidované kvalifikační normy pro podání žádosti a získání zlatého víza, to spustilo nebývalý nával mezi investory do nemovitostí i ze strany širší komunity. „Zlaté vízum nabízí investorům, odborníkům a studentům mimo jiné řešení, jak žít a pracovat v SAE bez vazby na zaměstnavatele," uvedla Helen Barrettová, partnerka CBD Corporate Services. „Kritéria způsobilosti se každým dnem rozšiřují a umožňují držiteli sponzorovat svého manžela/manželku a děti."

Nabízí také řešení pro podniky ve stoprocentním zahraničním vlastnictví, které mohou mít potíže s otevřením pracovní a imigrační složky bez emirátského partnera nebo sponzora. Není tedy divu, že zaznamenává nárůst počtu žádostí.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.

Zdroj: GulfNews