Srbský Bělehrad je mezi kandidátskými městy za konání EXPO 2027

Datum: 21. 6. 2022    Průmyslový obor: Ostatní; Design;     Teritoriální zaměření:  Srbsko Srbsko

Srbské hlavní město podalo přihlášku Mezinárodnímu úřadu pro výstavy (BIE) a stalo se tak oficiálním kandidátem za konání světové výstavy EXPO 2027.

Srbský ministr financí Siniša Mali, který se osobně účastnil oficiální delegace při předání kandidatury Bělehradu za konání EXPO 2027, uvedl, že konání výstavy by pro Srbsko mělo zásadní politický, turistický, kulturní i sportovní význam, neboť takovéto události pořadatelské zemi vždy přinášejí mimořádné příležitosti pro posílení mezinárodní spolupráce.

Téma výstavy, se kterou se srbské hlavní město přihlásilo za konání světové výstavy, nese název Hra(j) pro lidstvo - sport a muzika pro všechny a proběhne v termínu od 15. května do 15. srpna 2027.

Proveditelnost a udržitelnost kandidátského projektu stejně jako obsah a jeho kvalita poslouží jako základ pro práci hodnotících komisí Mezinárodního úřadu pro výstavy (BIE), které v následujícím období v jednotlivých lokalitách pečlivě zhodnotí všechny přihlášky. V červnu roku 2023 pak bude na plenárním zasedání členských zemí BIE v tajném hlasování vybrána hostitelská země mezinárodní výstavy EXPO 2027.

Zdroj: sajam.rs
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Srbsko.