Stavební činnost v Rumunsku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 16,4 %

Datum: 28. 11. 2022    Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření:  Rumunsko Rumunsko

Index stavebních prací, který odráží objem prací provedených v odvětví (ve srovnatelném vyjádření), se podle rumunského statistického úřadu ve třetím čtvrtletí letošního roku zvýšil o 16,4 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Byl to nejvyšší meziroční nárůst od konce roku 2019.

Sezónně očištěný index se mezičtvrtletně zvýšil o 4,6 %, což je nejvyšší hodnota od 1. čtvrtletí 2020. Když mluvíme o meziročním růstu, segmenty trhu, které stojí za robustním výkonem, jsou segmenty nebytových budov (růst o 25,6 % meziročně) a inženýrské stavitelství ( růst o 21,6 % meziročně), zatímco rezidenční segment stagnuje.

Za celé období leden až září se objem stavebních prací v Rumunsku meziročně zvýšil o 8,6 %, přičemž vyčníval segment nebytových budov (meziročně o 18,9 %). Výrazným tempem meziročně vzrostly i segmenty inženýrského stavitelství a bytových budov, a to o 5,4 %, resp. 4,0 %.

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře Rumunsko.

Zdroj: Insider Romania