Turecko pošle do Argentiny vesmírné technologie

Datum: 15. 2. 2021    Průmyslový obor: Elektronika a elektrotechnika; Letecký průmysl;     Teritoriální zaměření:  Argentina Argentina, Turecko Turecko

Turecký prezident R.T. Erdogan před nedávnem ohlásil plán na vlastní vesmírný program země na Bosporu.

Prvním odbytištěm tureckých vesmírných technologií se stane Argentina. Dceřiná společnost TAI společnost GSATCOM Space Systems Inc., která byla založena společně s argentinskou firmou INVAP S.E. na turecké Technické univerzitě (METU) v hlavním městě Ankaře, bude exportovat HTS komunikační satelitní technologie s vysokým výstupním výkonem pro argentinskou národní telekomunikační společnost ARSAT S.A.

Společnost GSATCOM Space Technologies Inc. původně zahájila svůj program vývoje nové generace komunikačních satelitů teprve v roce 2019. Prodej komunikačních technologií nové generace do Argentiny bude prvním mezinárodním prodejem společnosti, ve kterém plně vlastní intelektuální a průmyslová práva. V rámci projektu bude TAI exportovat několik satelitních subsystémů, různá zařízení a inženýrské služby.

Technologie společnosti GSATCOM Space Technologies Inc. budou součástí družice nové generace, která má sloužit na pozemní synchronní oběžné dráze. Družice bude použita pro civilní přenos dat.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko. 
Zdroj: Daily Sabah